AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/11/2020

RIAD (Arabi Saudite) – Konferencë për shtyp e pjesëmarrësve të G20-s.

BURKINA FASO – Zgjedhjet presidenciale.

HONG KONG – Fillimi i udhëtimeve për banorët e Hong Kongut dhe Singaporit pas pandemisë.

MINSK (Bjellorusi) – Demonstratë kundër presidentit Lukashenko.

BERLIN (Gjermani) – 15-vjetori i zgjedhjes së Angela Merkel si kancelarja e parë e Gjermanisë.

LONDER – 30-vjetori i dorëheqjes së Margaret Thatcher.

BISHKEK (Kirgistan) – Demonstratë kundër një reforme kushtetuese që i jep presidentit kompetenca të reja.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë për shtyp nga ministri i Financave, Scholz pas samitit të G20-s.

STOKHOLM (Suedi) – Covid-19 – Fjalim para kombit nga kryeministri suedez Stefan Löfven.

DAKAR (Senegal) – Vizitë e ministres së Punëve të Jashtme të Spanjës, Arancha Gonzalez Laya./  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.