Parashikimi i motit, e mërkurë 28 tetor 2020

TIRANË, 28 tetor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura.

Kthjellime parashikohen në pjesën e dytë të ditës. Që në orët e para të 24 orëshit do ketë prezencë të reshjeve të shiut me intensitet të ulët përgjatë vijës bregdetare, në pasdite në bregdetin jugperëndimor në formë shtrëngate.

Mjegull/mjegullinë nëpër lugina në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Verilindje  1-10m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore hera-herës fiton shpejtësi dhe intensitet deri në 18-20m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 11/22 re diell
Kukës 9/20 re diell
Lezhë 11/21 shi diell
Dibër 6/16 re diell
Durrës 14/24 shi diell
Tiranë 13/26 re diell
Elbasan 12/24 re diell
Berat 10/26 re diell
Vlorë 14/24 shi diell
Korcë 6/16 re diell
Gjirokastër 6/23 re diell
Sarandë 12/23 shi diell

 

                  

                                     

                                            

                 

           

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.