Parashikimi i motit, 16 gusht 2020

TIRANË, 16 gusht /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se gjatë ditës së sotme moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët të karakterit lokale që nga orët e para të 24-orëshit deri në orët e pasdites. Më pas kemi ndërprerje të reshjeve.

Era do të jetë nga veriperëndimi-verilindja 1-8m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton intensitet deri në 10m/s. Valëzimi  i forcës 1-2 ballë.

          Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 23/33 Diell shi
Kukës 18/28 Diell shi
Lezhë 21/30 Diell shi
Dibër 17/28 Diell shi
Durrës 23/31 Diell shi
Tiranë 24/32 Diell shi
Elbasan 22/34 Diell shi
Berat 18/32 Diell shi
Vlorë 21/30 Diell shi
Korcë 17/28 Diell shi
Gjirokastër 17/30 Diell shi
Sarandë 17/30 Diell shi

                  

                                     

                                            

                 

           

 

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.