Parashikimi i motit, e hënë 27 korrik 2020

TIRANË, 27 korrik/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e hënë moti parashikohet i kthjellët, me vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim 1-10 m/s, duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë.

          Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 22/33 diell re
Kukës 19/32 diell re
Lezhë 21/33 diell
Dibër 17/31 diell re
Durrës 23/34 diell
Tiranë 23/33 diell
Elbasan 21/34 diell re
Berat 18/35 diell re
Vlorë 22/31 diell
Korçë 18/30 diell re
Gjirokastër 18/34 diell re
Sarandë 18/32 diell

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.