Mjekja e njohur Emira Vasili: Hapja e Spitaleve COVID domosdoshmëri, po bëhet një punë e palodhur

TIRANË, 26 korrik/ATSH/- Mjekja e njohur Ermira Vasili, nëpërmjet një postimi në Facebook ka vlerësuar menaxhimin e situatës se shkaktuar nga COVID-19 në vendin tonë.

Vasili nënvizon se hapja e spitaleve COVID është një domosdoshmëri për situatën e krijuar dhe shpreh mirënjohjen e saj për punën e palodhur të mjekëve dhe infermierëve.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.