SPANJË – Edhe bashkëshortja e Sanchez me COVID-19

MADRID, 15 mars /ATSH-AA/ – Bashkëshortja e kryeministrit spanjoll, Pedro Sanchez, rezultoi pozitive ndaj koronavirusit të ri (COVID-19), njoftuan zyrtarët spanjollë.

Zyrtarët thanë se testi i Begona Gomez ishte pozitiv, por gjendja shëndetësore e  kryeministrit dhe Begonas ishte optimale.

Spanja të shtunën njoftoi se do të mbyllë gjithë vendin, pasi numri i rasteve të diagnostikuara tejkaloi shifrën 6 000.

Pas shfaqjes në Wuhan të Kinës dhjetorin e kaluar, virusi i njohur si COVID-19 është përhapur në rreth 150 vende dhe territore duke shkaktuar mijëra të vdekur.

Një shumicë e madhe e të infektuarve shërohen nga kjo sëmundje./ /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.