AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09/3/2020

KABUL – Marrja ceremoniale e postit nga presidenti i ri i vendit.

BRUKSEL – Presidenti turk Erdogan takohet Charles Michel dhe Ursula von der Leyen për të folur për situatën në Siri dhe migracionin.

BERLIN – Forumi ekonomik gjermano-grek me Merkel dhe Mitsotakis.

LONDËR – Mbretëresha dhe familja mbretërore, përfshirë Harry dhe Meghan, në një meshë vjetore për nder të Komonuelthit.

BRUKSEL – Konferencë për shtyp nga Ursula von der Leyen për 100 ditët e presidencës së saj.

MIAMI (SHBA) – Vizitë e presidentit brazilian Bolsonaro.

MEKSIKË – Manifestim kundër vrasjes së grave./  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.