Parashikimi i motit, e shtunë 25 janar 2020

TIRANE, 25 janar /ATSH/ -Moti sot parashikohet mot me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në zonën e qendrës dhe atë të jugut ndërsa në veriperëndim me intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave.

Mjegullinë e përkohëshme përgjatë luginave të lumenjve e pranë sipërfaqeve ujore në orët e mëngjesit si dhe përgjatë orëve me shi. Në zonën e Alpeve reshje të dobta dëbore. Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi 1-1 m/s përgjatë vijës bregdetare me shpejtësi deri në 15 m/s. Valëzimi i forcës 1 deri 3 në brigjet e Jonit.

Temperaturat parashikohen:             

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër  4/8 Re shi
Kukës 1/5 Re shi
Lezhë 5/9 Re shi
Dibër -1/3 Re shi
Durrës 9/12 Re shi
Tiranë 8/13 Re shi
Elbasan 5/12 Re shi
Berat 3/16 Re
Vlorë 9/16 Re shi
Korçë -1/9 Re
Gjirokastër 3/13 Re shi
Sarandë 9/17 Re shi

                 

/e.malaj/

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.