Cërrik/Zyra e aplikimit për dokumente biometrike në punë deri pas mesnate

TIRANË, 31 dhjetor/ATSH-Arbi Fortuzi/- Zyra e aplikimit për pasaporta biometrike në Cërrik në Elbasan ka punuar mbrëmë deri pas mesnate.

Ministria e Brendshme njofton se shkak është bërë radha e gjatë e qytetarëve që prisnin për të aplikuar.

Drejtori i Përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj ishte për inspektim mbrëmë në zyrën e aplikimit në Cërrik.

“Cërrik – Radhët për aplikim për dokumente biometrike kanë vijuar deri pas mesit të natës, e punonjësit ishin në detyrë deri në aplikimin e fundit”-, njofton Ministria e Brendshme.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.