Volejboll- Hidhet shorti për sezonin e ri 2019-2020

TIRANË, 4 Shtator/ATSH/-Federata Shqiptare e Volejbollit ka organizuar në mjediset e Parkut Olimpik, në kryeqytet, hedhjen e shortit të Kampionatit Kombëtar të Volejbollit për të rritur dhe të rritura, sezoni sportiv 2019-2020.

Te meshkujt, do të marrin pjesë 9 skuadra: Vllaznia, Teuta, Erzeni, Partizani, Skënderbeu, Studenti, Farka Volley, Elbasani dhe Tirana. Sezoni i rregullt do të nisë më 29 shtator dhe përfundojë më 28 mars 2020.

Më poshtë kalendari i sezonit 2019-2020.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.