AXHENDA NDËRKOMBËTARE 30/08/2019

HONG KONG – Priten manifestime të reja me thirrje të lëvizjes pro demokracisë, pavarësisht ndalimit të saj.

LAJPCIG (Gjermani) – Fjalim i drejtoreshës së FMN-së dhe presidentes së ardhshme të BQE-së Christine Lagarde në homazh të Angela Merkel që do të marrë një titull universitar honorifik.

LONDËR – Manifestime kundër vendimit të qeverisë për të pezulluar Parlamentin.

VARSHAVË – Vizitë e presidentit gjerman Steinmeier.

VARSHAVË – Vizitë e presidentit ukrainas, Volodimir Zelenski me rastin e 80-vjetorit të fillimit të Luftës së Dytë Botërore.

MOSKË – Manifestime të opozitës kundër represioneve politike. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.