AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/08/2019

PEKIN (Kinë) – Vizitë e ministrit iranian të Punëve të Jashtme, Mohammad Javad Zarif.

BIARRITZ (Francë) – Samit i G7-s. Seanca e fundit e punimeve të drejtuesve të G7-s. Takime dypalëshe dhe konferenca shtypi.

BRITANI E MADHE – Udhëtim transatlantik i Greta Thunberg për të marrë pjesë në samitin e OKB-së dhe të COP25 mbi klimën.

MOSKË (Rusi) – Sergei Lavrov pret homologun e Angolas, Manuel Domingos Augusto.

MOSKË (Rusi) – Festival Ndërkombëtar i muzikës ushtarake Spasskaia.

LONDËR (Britani e Madhe) – Karnavale e Notting Hill

LOS ANXHELES (SHBA) – Shitje në ankand e maskës së Dark Vador dhe relikeve të tjera hollivudiane.

NAIROBI (Kenia) – Regjistrimi i popullsisë së Kenias.

BRAZIL – Vatra të reja zjarri në pyjet e Amazonës.//ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.