AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/08/2019

PEKIN – Konferencë botërore mbi robotët.

SENTOZA (Singapor) – Fillojnë testimet e autobusëve pa shofer.

ROMË – Giuseppe Conte shprehet para Senatit në lidhje me krizën qeveritare.

KËLN – Zhvillohet salloni i lojërave elektronike “Gamescom”.

REJKJAVIK (Islandë) – Mbledhje e kryeministrave të vendeve nordike, ku do të jetë e pranishme edhe kancelarja gjermane, Angela Merkel.

STOKHOLM – Vizitë e ministrit iranian të Punëve të Jashtme.

HELSINKI – Hapet një ekspozitë që i kushtohet Michael Jackson.

NJU JORK – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo merr pjesë në një mbledhje të Këshillit të Sigurimit në OKB mbi Lindjen e Mesme dhe Iranin.

NJU JORK – Konferencë për shtyp e përbashkët mes Mike Pompeo dhe homologut të tij polak, Czaputowicz. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.