AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/07/2019

PEKIN – Raportim zyrtar i politikës së mbrojtjes kombëtare.

LONDËR – Boris Johnson pritet nga mbretëresha dhe merr funksionet si kryeministër.

HAGË – Ish-kryeministri kosovar, Ramush Haradinaj, i dyshuar për krime lufte, del para gjykatës speciale për Kosovën.

LONDËR – Theresa May zhvillon seancën e fundit të pyetjeve para Parlamentit.

PARIS – Franca pritet të përballet me një valë të re të të nxehtit ekstrem.

LONDËR – Kryeministri i ri emëron anëtarët e kabinetit të tij.

BERLIN – Bën betimin në Bundestag ministrja e re e Mbrojtjes, Annegret Kramp Karrenbauer.

PARIS – Takim mes Emmanuel Macron dhe presidentes sllovake Zuzana Caputova.

SAN FRANCISCO – Facebook prezanton rezultatet e tremujorit të dytë. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.