AXHENDA NDËRKOMBËTARE 17/07/2019

SEUL – Vizitë e ndihmës sekretarit amerikan të Shtetit për çështjet aziatike në Seul.

LONDËR – Zhvillohet debati i fundit mes Boris Johnson dhe Jeremy Hunt para mbështetësve konservatorë.

MOSKË – Vizitë e presidentit të Moldavisë.

ATHINË – Mblidhet Parlamenti i ri, i dalë nga legjislativet e 7 korrikut.

MONTREAL – Zhvillohet samiti BE-Kanada. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.