Fleckenstein: Shqipëria e meriton integrimin në BE

TIRANË, 15 korrik /ATSH – I. Vata/ – Ish-eurodeputeti i Parlamentit Europian dhe raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstein deklaron se do të vazhdojë të mbështesë Shqipërinë në rrugën e saj drejt BE-së.

Teksa ka postuar një foto me dy fëmijë me veshje tradicionale shqiptare, Fleckenstein shprehet se njerëzit e këtij vendi e meritojnë integrimin e plotë në BE

“Udhëtim në Tiranë. I gëzuar të vazhdoj mbështetjen e vendit në rrugën e tij drejt BE-së. Njerëzit e meritojnë këtë”, shprehet Fleckenstein. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.