AXHENDA NDËRKOMBËTARE 12/07/0219

LONDËR – Boris Johnson dhe Jeremy Hunt intervistohen në BBC në lidhje me garën e tyre për zëvendësimin e Theresa May.

LUKSEMBURG – Konferencë vjetore e Bankës Aziatike për Investimet në Infrastrukturë (AIIB).

SHERBRU (Francë) – Ceremonia e inaugurimit të nëndetëses bërthamore “Suffren”.

ABIXHAN (Bregu Fildisht) – Samit i Unionit Ekonomik dhe Monetar Afrikanoperëndimor (UEMOA) me krijimin e një monedhe unike si temë qendrore. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.