AXHENDA NDËRKOMBËTRE 05/07/2019

URUMIK – Kujtohet 10-vjetori i kryengritjeve ndëretnike në Xinjiang.

NJU DELHI – Prezantohet projektbuxheti i pari i qeverisë Modi.

VATIKAN – Papa Françesku pret kryepeshkopin e Kievit dhe të Galicisë, një sukses për kishën greko-katolike ukrainase.

KATOVICË – Konventë e partisë në pushtet Ligj dhe Drejtësi.

LIMA – Zhvillohet samiti i Aleancës së Paqësorit. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.