AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20.6.2019

LONDËR (Britani e Madhe) – Raundi i katërt dhe i pestë i votimit të deputetëve konservatorë për zgjedhjen e liderit të ri të partisë dhe kryeministrit të ardhshëm.

BRUKSEL (Belgjikë) – Mbledhje e Këshillit Europian për të përcaktuar pasuesin e Jean-Claude Juncker.

ANKARA (Turqi) – Jepet vendimi në procesin gjyqësor ndaj dhjetëra persona, përfshirë ish-gjeneralë, për përfshirje në grushtin e dështuar të shtetit në 2016.

MOSKË (Rusi) – Putin i përgjigjet pyetjeve të rusëve në linjë direkte në televizion.

VJENË (Austri) – Jepet çmimi për shpikësin europian të vitit.

UASHINGTON (SHBA) – Donald Trump pret Justin Trudeau, në fokus të bisedimeve tregtia dhe ndalimi i shtetasve kanadezë në Kinë./ /v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.