AXHENDA NDËRKOMBËTARE 16.6.2019

LONDËR (Britani e Madhe) – Channel 4 do të organizojë debatin e parë televiziv mes kandidatëve për lidershipin e Partisë konservatore.

GÖRLITZ (Gjermani) – Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale mes një kandidati të ekstremit të djathtë dhe një kandidati kristian demokrat.

TOURS (Francë) – Del në ankand një vizatim i Gauguin i 1865.

STAMBOLL (Turqi) – Debat televiziv mes kandidatëve për zgjedhjet lokale të Stambollit.

UASHINGTON (SHBA) – Vizitë e zëvendëskryeministrit italian, Matteo Salvini.

JERUSALEM – Seancë dëgjimore në një proces gjyqësor për mashtrim dhe shpërdorim të besimit ndaj Sara Netanyahu, e cila mund të shpallet fajtore./ /v.b/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.