AXHENDA NDËRKOMBËTARE 11.6.2019

MADRID (Spanjë) – Seanca e fundit dëgjimore në procesin gjyqësor ndaj 12 liderëve katalanas për rolin e tyre në përpjekjen për shkëputje në tetor të 2017.

LOCRI (Itali) – Nis procesi gjyqësor ndaj kryebashkiakut të Riaces, ish-model i pritjes së migrantëve.

LOS ANGELES (SHBA) – Premiera e filmit “Murder Mystery” me Jennifer Aniston, Adam Sandler dhe Dany Boon.

BERLIN – Konferencë shtypi e ministrit të Shëndetësisë për terapinë e riorientatimit seksual.

LOS ANXHELES – 40-vjetori i vdekjes së aktorit të njohur, John Wayne.

UASHINGTON – Votëbesim kundër ministrit të Drejtësisë.

PARIS – Atletikë – Takimi i Montreuil./ /v.b/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.