Parashikimi i motit, 9 qershor 2019

TIRANE, 9 qershor/ATSH/- Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, mot për ditën e sotme i kthjellët me vranësira të pakta deri mesatare në juglindje.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-8 m/sek dhe në bregdet deri 15 m/sek, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 2-4 me lartësi vale 0.8-1.8 m.                                              

                                          

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/33 Diell
Kukës 17/34 Re diell
Lezhë 19/33 Diell
Dibër 15/32 Re diell
Durrës 21/34 Diell
Tiranë 21/35 Diell
Elbasan 19/35 Re diell
Berat 16/35 Diell
Vlorë 19/34 Diell
Korcë 16/30 Re diell
Gjirokastër 16/34 Diell
Sarandë 19/31 Diell

 

 

 

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.