CL – Formacionet e mundshme Liverpool-Tottenham

MADRID, 1 qershor /ATSH/ – Sonte zhvillohet finalja e Ligës së Kampioneve, tërësisht angleze, ku do të përballen Liverpool-Tottenham, që do të luhet në stadiumin “Wanda Metropolitana” të Madridit.

Para finales, shumë medie kanë publikuar formacionet e mundshme të të dyja skuadrave.

Harry Kane dhe Roberto Firmino, që ishin të dëmtuar, që të dy janë në 11-she, pavarësisht se Klopp dhe Pochettino nuk deshën të zbulojnë asgjë.

Liverpool arriti në finale pasi përmbysi Barcelonën në “Anfield” duke e mposhtur 4-0, pas humbjes 3-0 në “Camp Nou”.

Edhe Tottenhami preku finalen me përmbysje. Në ndeshjen e parë në Angli humbi 0-1 nga Ajax, për të bërë çmendurinë në Holandë, ku fitoi 2-3 me gola të Lucas Mouras.

Më poshtë vijojnë formacionet e mundshme:

Liverpool: Alisson, Robertson, Van Dijk, Matip, Alexander-Arnold, Fabinho, Henderson, Winajldum, Mane, Salah, Firminho

Tottenham: Lloris, Vertonghen, Alderwireld, Rose, Trippier, Winks, Sissoko, Alli, Ericsen, Moura, Son./  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.