Protestuesit i vënë zjarrin kantierit të ndërtimit tek ish-Shqiponja

TIRANE, 25 prill/ATSH/- Partia Demokratike, LSI dhe partitë e tjera opozitare protestuan sot pasdite me bllokim të akseve kryesore kombëtare që lidhin Jugun dhe Veriun e vendit me kryeqytetin.

Në zonën e ish-Doganës në Tiranë, protestuesit e opozitës i kanë vendosur flakën projektit të Unazës së Madhe të ekspozuar përgjatë kantierit të ndërtimit.

Edhe në Durrës militantët e opozitës bllokuan aksit rrugor të Plepave ndërsa kanë ndezur disa tymuese të cilat kanë përhapur në të gjithë zonë tym. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.