Parashikimi i motit, e enjte, 25 prill 2019

TIRANË, 25 prill /ATSH/ – Moti për ditën e sotme do të jetë me alternime kthjellimesh dhe zhvillime vranësirash, kryesisht në mesditë e pasdite.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se pasdite përgjatë gjithë relievit malor në juglindje përkohësisht në orët me temperatura më të larta reshjet do të bëhen të pranishme dhe në formën e shtrëngatave.

Mundësi për breshër të izoluar.

Era do të fryjë juglindje-jugperëndim hera-herës mesatare e përkohësisht e vrullshme përgjatë vijës bregdetare, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 2-3 ballë.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 14/26 re diell
Kukës 11/24 re diell
Lezhë 13/27 re diell
Dibër 10/24 re diell
Durrës 13/28 re diell
Tiranë 14/28 re diell
Elbasan 13/27 shi diell rrufe
Berat 12/28 re diell
Vlorë 17/29 re diell
Korçë 9/23 shi diell rrufe
Gjirokastër 10/28 shi diell
Sarandë 14/27 re diell

 

 /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.