Parashikimi i motit, 21 mars 2019

TIRANE, 21 mars/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme parashikohet të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare deri në orët e mesditës dhe më të theksuara në relievet malore në Lindje të vendit.

Mjegull / mjegullinë në lugina në orët e mëngjesit

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Verilindje  me shpejtësi 1-10m/sek. Përgjatë vijës bregdetare të detit Jon erë me rrahje dhe shpejtësi deri në 15-20m/s.

Temperaturat parashikohen:    

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 9/21 Re diell
Kukës 7/16 Re diell
Lezhë 11/23 Re diell
Dibër 5/14 Re diell
Durrës 8/22 Re diell
Tiranë 10/24 Re diell
Elbasan 8/21 Re diell
Berat 5/23 Re diell
Vlorë 9/21 Re diell
Korcë 4/18 Re diell
Gjirokastër 5/22 Re diell
Sarandë 11/22 Re diell

 

 /a.g/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.