Parashikimi i motit, e martë, 19 mars 2019

TIRANË, 19 mars /ATSH/ – Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti ditën e sotme parashikohet i kthjellët, me vranësira të pakëta kalimtare.

Mjegull/mjegullinë do të ketë në lugina në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Jugperëndim, me shpejtësi 1-10 m/sek.

Temperaturat parashikohen:    

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 8/21 Diell pak re
Kukës 6/23 Diell pak re
Lezhë 8/22 Diell pak re
Dibër 4/21 Diell pak re
Durrës 9/22 Diell pak re
Tiranë 9/22 Diell pak re
Elbasan 7/23 Diell pak re
Berat 5/24 Diell pak re
Vlorë 8/24 Diell pak re
Korçë 4/22 Diell pak re
Gjirokastër 3/23 Diell pak re
Sarandë 11/22 Diell pak re

 /e.malaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.