Nis protesta e opozitës para parlamentit

TIRANË, 21 shkurt /ATSH – I. Vata/ – Protesta e opozitës së bashkuar ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, ka nisur grumbullimin e mbështetësve të saj para Kuvendit.

Qirinj të ndezur dhe lule para Parlamentit, ishte simbolika që i ka paraprirë protestës së opozitës.

Mbështetësit e opozitës vazhdojnë të mblidhen para Kuvendit, ndërsa pritet që protestës ti bashkohet kryetari i PD-së Lulzim Basha.

Policia e Shtetit ka shtuar masat e sigurisë për të mbrojtur godinën e Kuvendit nga protestuesit e opozitës së bashkuar. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.