AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27.01.2019

OAKLAND (SHBA) – Takimi i parë i Kamala Harris që nga shpallja e kandidaturës së saj për presidencialet e 2020.

KAJRO (Egjipt) – Një gjykatë ushtarake egjiptiane do të japë vendimin saj për një çështje për planifikimin e vrasjes së presidentit Sissi.

KAJRO (Egjipt) – Vizitë zyrtare e presidentit francez, Emmanuel Macron në Egjipt.

JERUSALEM – Kryeministri lituanez, Saulius Skvernelis në vizitë në Izrael./ /v.b/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.