AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24.01.2019

BOULOGNE-BILLANCOURT (Francë) – Mblidhet Bordi drejtues i ”Renault” për të zëvendësuar Carlos Ghosn.

PARIS (Francë) – Konferencë shtypi e disa OJQ-ve për të drejtat e Njeriut në Egjipt.

DAVOS (Zvicër) – Vijon Forumi Ekonomik Botëror me diskutimet e Guterres (OKB) diskutime për tregtinë ndërkombëtare me Azevedo (FMN) dhe Malmstrom (BE) dhe Stoltenberg (NATO).

PARIS (Francë) – Takim i Jean-Yves Le Drian me homologun kinez, Wang Yi.

FRANKFURT (Gjermani) – Konferencë shtypi e Bankës Qendrore Europiane (BQE) për politikën Monetare në eurozonë.

UASHINGTON (SHBA) – Votim në Senatin amerikan mbi dy tekste për t’i dhënë fund ”shutdown”./ /v.b/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.