AXHENDA NDËRKOMBËTARE 12/01/2019

FRANCE – E shtuna e nëntë e mobilizimit kombëtar të jelekverdhëve.

IKAST (Danimarkë) – Funerali i qytetarit danezit të vrarë në Marok.

SAN ANTONIO (SHBA) – Julian Castro, ish-anëtari më i ri i kabinetit të ish-presidentit Obama, njofton kandidaturën për presidencialet e 2020.

UASHINGTON (SHBA) – Shutdown-i qeveritar shndërrohet në më të gjatin e historisë amerikane.

DURBAN (Afrika e Jugut) – Partia në pushtet ”Kongresi Kombëtar Afrikan” paraqet programin për zgjedhjet parlamentare.

LOMÉ (Togo) – Manifestime kundër qeverisë, me kërkesë të opozitës./  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.