Qeveria shtyn votimin e buxhetit 2019

PRISHTINË, 28 dhjetor /ATSH/ – Qeveria e Kosovës ka shtyrë votimin e buxhetit 2019.

Buxheti 2019 do të votohet në javën e tretë të janarit.

Kështu bëri të ditur Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë mbledhjes së Qeverisë.

Ai tha se në seancën, e cila do të mbahet në javën e tretë të janarit, do të jenë prezentë të gjithë deputetët. /KosovaPress//e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.