Vihet në funksion linja e re e ujësjellësit në “Rrugën e Kavajës”

TIRANË, 27 dhjetor /ATSH- Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë ka vënë në funksion linjën e re të ujësjellësit të ndërtuar në një zonë të populluar të Tiranës në “Rrugën e Kavajës”. Ky investim i ri tashmë është pjesë e rrjetit shpërndarës, i cili ka rritur sasinë dhe cilësinë e ujit të pijshëm, duke shtuar kështu edhe shërbimet ndaj qytetarëve /m.z/e.caushi/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.