AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/11/2018

HONG KONG – Samit ndërkombëtar mbi gjenomin njerëzor, me ndërhyrjen e një shkencëtari që ka njoftuar lindjen e dy bebeve me gjene të modifikuara.

PEKIN – Anëtarët e Këshillit të Sigurimit në OKB po zhvillojnë një turne në Kinë deri më 28 nëntor.

PARIS – Takim mes Jean Yves Le Drian dhe Serguei Lavrov.

MADRID – Vizitë shtetërore e presidentit kinez në Spanjë.

TOKIO – Carlos Ghosn, presidenti i grupit “Renault-Nissan”, në paraburgim të zagjut, për dyshimin për mashtrim financiar.

BERLIN – Zëvendëskryeministri kinez në Gjermani, nën sfondin e shqetësimeve mbi ambiciet kineze në Europë dhe të tensioneve tregtare ndërkombëtare. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.