Parashikimi i motit, e enjte, 15 nëntor 2018

TIRANË, 15 nëntor /ATSH/ – Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira transparente në pjesën më të madhe të territorit.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të ketë mjegull në orët e mëngjesit në zonat luginore. Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi 1-18 m/sek. Erë me rrahje dhe relativisht intensive përgjatë vijës bregdetare, zonat e ulta pranë tyre dhe zonat luginore. Valëzimi në det parashikohet i forcës 3-4 ballë, me lartësi vale 1,8-2,7 metra.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 4/16 diell pak re
Kukës 0/10 re
Lezhë 2/17 diell pak re
Dibër 0/8 diell re
Durrës 7/19 diell pak re
Tiranë 5/19  diell pak re
Elbasan 2/18  diell pak re
Berat 3/19  diell pak re
Vlorë 8/18  diell pak re
Korcë -1/10  diell pak re
Gjirokastër -1/15  diell pak re
Sarandë 6/18  diell pak re

 

/e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.