AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09/11/2018

BERLIN – Ceremoni në sinagogën e Prenzlauer Berg me kancelaren dhe presidentin gjerman për të shënuar 80 vite nga Nata e Kristaltë.

MOSKË – Takim ndërkombëtar mbi Afganistanin në Moskë me përfaqësues të talebanëve.

ALBERT – Takim mes presidentit, Emmanuel Macron dhe kryeministres, Theresa May.

ANKARA – Emiri i Katarit për vizitë në Turqi ku do të takohet me presidentin Erdogan.

VARSHAVË – Vizitë në Poloni e sekretarit amerikan të Energjisë, Rick Perry.

KIEV – Konferencë për shtyp në Kiev e komisionerit europian, Johannes Hahn.

STAMBOLL – Përkujtohet 80 vjetori i vdekjes së Mustafa Kemal Ataturk.

UASHINGTON – Mattis dhe Pompeo presin përgjegjës të lartë kinezë.

SHANGAI – Kina zhvillon për herë të parë një “Sallon Ndërkombëtar të Importeve” (China International Import Expo).

ZHUHAI – Zhvillohet salloni i aeronautikës në Zhuhai, panairi më i madh i aeronautikës në Kinë. /G.S/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.