Parashikimi i motit, e premte, 9 nëntor 2018

TIRANË, 9 nëntor /ATSH/ – Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira në zonat malore. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim dhe shpejtësi 1-10 m/sek.

Valëzimi në det parashikohet i forcës 1-2 ballë, me lartësi vale 0.5-1.0 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 9/21 diell re
Kukës 4/17  diell re
Lezhë 7/20  diell re
Dibër 6/18  diell re
Durrës 12/23  diell
Tiranë 10/23  diell
Elbasan 11/23 diell re
Berat 7/24 diell re
Vlorë 13/21 diell
Korcë 6/16 diell re
Gjirokastër 4/22 diell
Sarandë 13/21 diell

/e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.