AXHENDA NDËRKOMBËTARE 04.11.2018

NUMEA (Francë) – Referendum për pavarësi në Kaledoninë e Re.

VARSHAVË (Poloni) – Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Poloni.

MOSKË (Rusi) – Marshim i përvitshëm i grupimeve ruse ultranacionaliste dhe të ekstremit të djathtë në periferi të Moskës.

FRANCË – Presidenti Emmanuel Macron do të vizitojë zonat kryesore të konfliktit për njëqind vjetorin e Luftës së Parë Botërore.

BERLIN (Gjermani) – Takim i liderëve të partisë kristian-demokrate gjermane me axhendë çështjen e pasardhësit të Angela Merkel që do të marrë kreun e partisë.

BILBAO (Spanjë) – Ceremonia e ‘’MTV Europe Music Awards’’.

SHANGHAI (Kinë) – Vizitë e presidentit çek, Milos Zeman në Kinë.

​UASHINGTON (SHBA) – 10 vjetori i zgjedhjes së Barack Obamës në presidencën e SHBA-së.

MACON (SHBA) – Donald Trump në fushatë në Xhorxhia dhe në Tenese, dy ditë nga zgjedhjet e mesmandatit.

UASHINGTON (SHBA) – Donald Trump bëhet gati për rivendosjen e sanksioneve ndaj Iranit./ /v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.