AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/10/2018

VARSHAVË – Zhvillohet turi i parë i zgjedhjeve lokale.

DRESDEN – Manifestatim dhe kundërmanifestim në katërvjetorin e lëvizjes islamofobe ”Pegida”.

VILLEPINTE (Francë) – Salloni Ndërkombëtar i Ushqimit (SIAL).

JERUZALEM – Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu pret sekretarin amerikan të Thesarit, Steven Mnuchin.

BISAU (Guinea Bisau) – Opozita proteston kundër parregullsive në procesin elektoral për zgjedhjet parlamentare të 18 nëntorit.

MILANO – Futball/Serie A – Derbi Inter Milan-AC Milan./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.