Parashikimi i motit, e premte 19 tetor 2018

TIRANE, 19 tetor /ATSH/ -Moti për ditën e sotme  parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare kalimtare në pjesën e dyte të ditës në relievet malore në lindje të territorit si dhe veriperëndim. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë reshje shiu të dobta në orët e mesditës dhe në orët e drekës në relievet e larta malore në Alpe. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim  1-10m/s. Deti parashikohet i forcës 1 me lartësi vale 0.8 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 14/24 diell  re
Kukës 11/22 diell re
Lezhë 12/24 diell re
Dibër 10/21 diell re
Durrës 15/26 diell pak re
Tiranë 15/27 diell pak re
Elbasan 15/27 diell pak re
Berat 14/27 diell pak re
Vlorë 14/26 diell pak re
Korcë 10/22 diell pak re
Gjirokastër 9/27 diell pak re
Sarandë 15/27 diell pak re

 

/e.malaj/

 

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.