AXHENDA NDËRKOMBËTARE 13.10.2018

BALI (Indonezi) – Asambleja Vjetore e FMN-së dhe Bankës Botërore.

BALI (Indonezi) – Konferencë shtypi e Komitetit Monetar dhe financiar ndërkombëtar.

PARIS (Francë) – Presidenti koreano-jugor, Moon Jae-in në vizitë në Europë (Francë, Itali, Vatikan, Belgjikë dhe Danimarkë).

BERLIN (Gjermani) – Grupime anti-raciste bëjnë thirrje për një tubim në shkallë të gjerë kundër urrejtjes.

ÇIKAGO (SHBA) – Organizatoret e Marshimit të Grave bëjnë thirrje për një manifestim në Çikago, ndërsa pritet të nisë votimi i parakohshëm për zgjedhjet e mesmandatit në orën 14:00.

BAZA AJRORE ANDREWS (SHBA) –  Lirohet në Turqi pastori amerikan, i cili pritet të mbërrijë në Uashington./ / v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.