Mbi 17 mijë punësime nga Zyrat e Punës

TIRANË, 6 tetor /ATSH/-Zyrat e Punës, po funksionojnë si instrumente strategjikë të punësimit në të gjithë vendin.

Sipas të dhënave zyrtare, mbi 17 mijë punësime janë bërë nga Zyrat e Punës nëpërmjet ndërmjetësimit deri në shtator ndërsa deri në fund të këtij viti objektivi është që punësimi të shkojë në 25 mijë.

Ndërkohë që në Zyrat e Punësimit janë të regjistruara 37 mijë vende të lira pune në sektor të ndryshëm të ekonomisë. e.xh/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.