AXHENDA NDËRKOMBËTARE 06/9/2018

BANGKOK – Takimi i fundit para samitit për klimën të COP 24 në Katovicë, Poloni.

NJU DELHI – Takim i ministrave të Mbrojtjes dhe të Jashtëm amerikanë dhe indianë.

PNOM PEN – Parlamenti kamboxhian duhet të miratojë emërimin në krye të qeverisë të Hun Sen, në pushtet prej 33 vitesh.

TOKIO – 20-vjetori i vdekjes së regjisorit të madh japonez, Akira Kurosava.

LUKSEMBURG – Takim i presidentit francez, Emmanuel Macron me kryeministrat Xavier Bettel (Luksemburg), Charles Michel (Belgjikë) dhe Mark Rutte (Holandë).​

ANKARA – Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas vizitë në Turqi.

MILANO (Itali) – Inaugurimi i të parit dyqan ”Starbucks” në Itali, vendi i kafesë ekspres.

SHKUP – Vizitë e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

KIEV (Ukrainë) – Vizitë e një delegacioni të FMN-së.

BERLIN – Kancelarja Merkel takon homologun japonez.

MIAMI – Uragani Irma prek Antilet, Kubën dhe Floridën.

MYNIH – Fillon Liga e Kombeve e UEFA-s./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.