AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/8/2018

DETROIT (SHBA) – Homazhe pas vdekjes së mbretëreshës së muzikës soul, Aretha Franklin.

XHEDAH (Arabia Saudite) – Fillon haxhi në Mekë për më shumë se dy milionë pelegrinë nga e gjithë bota.

HAVANË (Kubë) – Referendum për ndryshimet kushtetuese.

XHAKARTA (Indonezi) – Lojërat aziatike 2018.

ITALI – Futboll – Seria A

OSLO (Norvegji) – Gara e Arktikut në çiklizëm./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.