FUTBOLL – Salah mund të humbë Botërorin?

KIEV, 27 maj /ATSH-AA/ – Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, në lidhje me gjendjen e yllit Muhammed Salah, i cili u detyrua të dalë nga loja në ndeshjen finale me Realin e Madridit për Ligën e Kampioneve, tha se lëndimi i tij është serioz.

“Pas ndeshjes, Salah shkoi në spital për të bërë rrezet X. Nuk duket mirë”, deklaroi Klopp.

“Salah mund të humbë Kupën e Botës. Ka një problem serioz në krah. Me të vërtetë e pabesueshme”, tha Klopp duke treguar se lëndimi i tij mund të ishte serioz.

Salah u lëndua pas një dueli me Sergio Ramos dhe mes lotëve la fushën në minutën 31./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.