Parashikimi i motit, 15 maj 2018

TIRANE, 15 Maj/ATSH/- Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Sipas shërbimit meteorologjik, parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim  1-14 m/sek. Deti i forcës  4 me lartësi dallge 2.5 metër. Mjegullinë për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                12/19

Vendet e Ulta                 14/24

Vendet Bregdetare        15/24 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.