FUTBOLL – ”Fujairah” shkarkon Maradonën

ABU DABI, 28 prill /ATSH-DPA/ – Ekipi i ”Fujairah” shkarkoi trajnerin Diego Armando Maradona pasi ky i fundit nuk arriti ta çojë ekipin në Premier League e Emirateve të Bashkuara Arabe.

Vendimi erdhi pas barazimit 1-1 me ”Khorfakkan”.

Deri tani nuk ka një reagim nga ylli i futbollit argjentinas, 57 vjeç.

Maradona ka qenë edhe trajner i Argjetinës, 2008-10, dhe i ”Al Wasl” gjatë viteve 2011 dhe 2012./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.