Habit Buffon, e ardhmja në Argjentinë

TIRANË, 16 Prill/ATSH/- Gianluiggi Buffon duket se nuk di të ndalet. Portieri legjendarë  i Juventusit mund të vijojë karrierën e tij në Argjentinë. Ndonëse 40 vjeç, Buffon është i gatshme të shtyjë dhe për 1-vit largimin nga futbolli i luajtur dhe këtë duke nënshkruar një kontratë me skuadrën e Boca Juniorit.

Portieri dhe kapiteni i Juventusit, i cili thuhet se ka vendosur të tërhiqet nga futbolli i luajtur në fund të këtij sezoni, duket se mund të ndryshojë planet. Mesa duket në drejtim të Buffon ka ardhur një ofertë nga Boca Juniors. Klubi argjentinas kërkon ta transferojë në Buenos Aires, gardianin 40-vjeçar këtë verë me këmbënguljen e ish shokut të skuadrës dhe mikut të ngushtë të Gigit, Carlos Tevez./af/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.