Ngatërrohen stinët në Lezhë

LEZHË, 27 Shkurt/ATSH/.- Reshjet e borës kanë mbuluar një pjesë të mirë të vendit pas uljeve të ndjeshme të temperaturave.

I ftohti siberian që përfshiu vendin ditët e fundit bëri që pas shumë vitesh dëbora të zbardhë edhe ultësirën e Lezhës si dhe zonën bregdetare. Reshjet nisën pasditen e së dielës duke rritur intensitetin në ditët në vijim.

Reshjet e borës kanë zbardhur po ashtu edhe Shëngjinin.

Kjo fotogaleri sjell pak nga bardhësia e dëborës në qytetin e Beslidhjes./m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.