Ballina Etiketimet Zgjatje

Etiketim: zgjatje

COVID-19 – Japonia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

TOKIO, 4 mars /ATSH-DPA/ - Japonia do të zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme të koronavirusit në Tokio dhe prefekturat fqinje me dy javë të tjera,...

AUSTRALI – Mbyllja e kufijve ndërkombëtarë zgjatet ndjeshëm

SIDNEJ, 3 mars /ATSH-DPA/ - Qeveria australiane ka zgjatur mbylljen e kufijve ndërkombëtarë deri të paktën më 17 qershor, duke përmendur shfaqjen jashtë vendit...

BSH dakordëson me Bankën Qendrore Europiane, zgjatet afati i linjës së...

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ Banka Qendrore Europiane dhe Banka e Shqipërisë kanë rënë dakord për zgjatjen e afatit të linjës së likuiditetit në vlerën 400...

COVID-19 – Izraeli zgjat sërish lockdown

TEL AVIV, 1 shkurt /ATSH-DPA/ - Izraeli ka zgjatur një bllokim tre javor kundër pandemisë së koronavirusit, deklaroi zyra e kryeministrit dhe Ministria e...

COVID-19 – Austria zgjat bllokimin

VJENË, 17 janar /ATSH-DPA/ - Austria do të zgjasë bllokimin e saj aktual për shkak të pandemisë së koronavirusit me dy javë të tjera,...

COVID-19 – Sllovenia zgjat kufizimet

LJUBLJANË, 14 janar /ATSH-STA/ - Shumica dërrmuese e kufizimeve ekzistuese të COVID-19 do të zgjatet me 60 ditë, nga 17 janari, vendosi sot qeveria...

COVID-19 – Holanda zgjat periudhën e kufizimeve

HAGË, 12 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte njoftoi sot zgjatjen deri më 9 shkurt të kufizimeve antiCOVID-19 në vend, në një përpjekje...

KOPENHAGË – Danimarka zgjat kufizimet antiCOVID-19

KOPENHAGË, 29 dhjetor /ATSH-DPA/ - Qeveria daneze njoftoi sot zgjatjen e mbylljes së përkohshme të të gjitha bizneseve jothelbësore deri në mes të janarit,...

COVID-19 – Spanja zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

MADRID, 29 tetor /ATSH-DPA/ - Parlamenti spanjoll miratoi sot një zgjatje të gjendjes aktuale të jashtëzakonshme deri më 9 maj, me gjithë rezistencën nga...

BRUKSEL – Edhe për 25 minuta…

BRUKSEL, 21 korrik /ATSH-DPA/ - Nëse samiti i Bashkimit Europian për rimëkëmbjen e kontinentit nga shpërthimi i pandemisë së Covid-19 do të kishte zgjatur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA